Objekt(Lot No) 315 - VÄRJA

tysk, omkring 1800, förgyllt fäste, klinga med etsad och förgylld dekor samt text: GOTT SEGNE DIE STADT UND ERHALTE IHRE FREIHEIT, 97 cm, klinga 81,5 cm; klingan med skador. Blade with damages
Utropspris(Estimate): 4000 SEK |  Pris(Price) 4500 SEK