Objekt(Lot No) 329 - ÄMBETSMANNAVÄRJA

sent 1800-tal, förgyllt fäste med dekor av krönt vapen samt devis: NIHIL SINE DEO, klinga med etsad dekor, 92 cm, klinga 77,5 cm; baljan defekt. Scabbard broken and with damages
Utropspris(Estimate): 2000 SEK |  Pris(Price) 2600 SEK