Objekt(Lot No) 336 - HIRSCHFÄNGARE

1700-talets första hälft, mässingsfäste, kavel av hjorthorn, 66 cm; fästet med kompletteringar. Hilt with repairs. HIRSCHFÄNGARE, sent 1700-tal, benkavel, 57 cm; skador. Damages
Utropspris(Estimate): 3000 SEK |  Pris(Price) 3700 SEK