Objekt(Lot No) 420 - KASK,mm.

svensk, m/1887 för officer vid fotgardet, med pik och plym, ask; smärre krackelyr. MÖSSA, m/ä för kaptens grad vid Göta livgarde, AXELKLAFFAR, 3 par. Proveniens: Kapten Wilhelm Dyrssen, tidigt 1900-tal
Utropspris(Estimate): 4000 SEK |  Pris(Price) 5500 SEK